Новини‎ > ‎

12 травня – Міжнародний день медичної сестри

опубліковано 27 лип. 2012 р., 09:59 Студентська Рада БДМУ ‎(Чернівці, Україна)‎   [ оновлено 11 вер. 2014 р., 13:10 користувачем Віталій Смандич ]

День медичної сестри 2012


Міжнародний день медичної сестри (International Nurses Day) - відзначається щорічно 12 травня. Проводиться під егідою Міжнародної Ради медсестер.

11 травня 2011 року на Театральній площі до Міжнародного дня медичної сестри студенти-волонтери БДМУ, представники медичного факультету №4 з відділенням молодших медичних та фармацевтичних фахівців та співробітники кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти провели акцію "Виміряйте артеріальний тиск – скажіть інсульту та інфаркту "Ні".

Всім бажаючим студенти-волонтери вимірювали артеріальний тиск. А тим, хто потребував кваліфікованої поради з даної проблеми, надавалися консультації. Також жителі міста Чернівці отримали тематичні флаєри.
            До міжнародного дня медичної сестри деканатом №4 з ВММФФ, кафедрою догляду за хворими та вищої медсестринської освіти та Чернівецькою обласною асоціацією медичних сестер 11 травня проведо науково-практичну конференцію “Медсетринство Буковини”. Учасники конференції виступили з доповідями на актуальні теми медсестринства краю.

Варто наголосити, що Буковинський державний медичний університет є піонером в реформуванні медсестринства та медсестринської освіти в Україні. В університеті вперше в Україні було запроваджено ступеневу медстестринську освіту: дипломована медична сестра, медична сестра бакалавр, медична сестра магістр.

            За період свого існування на факультеті підготовлено 918 медичних сестер (470 молодших спеціалістів та 448 бакалаврів,14 магістрів), серед яких чимало видатних учених та громадських діячів. Вони очолюють лікувально-профілактичні заклади краю, працюють головними та старшими медичними сестрами й акушерками лікарень та пологових будинків, завідують ФАПами.

Від імені ректорату Буковинського державного медичного університету вітаємо шановних викладачів медичного факультету №4 з віділенням молодших медичних та фармацевтичних фахівців, кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти, Черівецького, Вашківецького та Новоселицького медичних коледжів зі святом. Щиро дякуємо Вам за значний внесок у підготовку молодших медичних спеціалістів. Ваша справа має своє логічне продовження як страховий поліс збереження найціннішого, що має людина – життя та здоров’я.

Шановні студенти! Молодші медичні спеціалісти завжди були і залишаються однією із основних ланок в системі охорони здоров’я. Самовідданість, милосердя, професіоналізм – це основні риси людей, які вибрали цей фах.

            У Міжнародний День медичної сестри бажаємо Вам здоров’я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя, вдячності та поваги від людей.

Comments