Новини


Привітання завідувача кафедри із Днем знань!

опубліковано 17 жовт. 2016 р., 05:05 Морар Ігор Калинович БДМУ, Чернівці

Шановне студенство від імені колективу кафедри та особисто від себе вітаємо вас із Днем знань.

Відбувся випуск Школи молодого викладача 2015

опубліковано 15 черв. 2015 р., 05:15 Віталій Смандич   [ оновлено 15 черв. 2015 р., 05:16 ]

У рамках «Школи молодого викладача» впродовж 2014-2015 н.р. магістри, аспіранти і молоді викладачі БДМУ

відвідували лекції та відкриті практичні заняття кращих педагогів університету з метою оволодіння методики викладання навчальних дисциплін різного профілю.

12 червня відбулася заключна атестація, яка показала високий рівень психолого-педагогічної підготовки слухачів школи. Проректор з науково-педагогічної роботи доцент Ігор Геруш урочисто привітав молодих колег та вручив посвідчення про складання заключної атестації.

Підготовка кваліфікованих медичних кадрів, здатних до творчої праці, професійного розвитку, наділених високими моральними якостями є одним з пріоритетних завдань державної політики щодо розвитку вищої медичної освіти в Україні. Рівень педагогічної майстерності викладача вищої школи є важливим чинником навчально-виховного процесу, він позначається на результатах навчання студентів, на формуванні їх як особистостей. Своєю чергою, розвиток педагогічної майстерності викладача корелює з його ставленням до себе, вимогами до власної діяльності, особистісними якостями. Тому актуальність проблеми якості професійно-педагогічної адаптації молодих викладачів ВНЗ зумовлює здійснення пошуку ефективних технологій і оптимального змісту їхнього навчання у системі післядипломної освіти. У зв’язку з цим основним завданням «Школи молодого викладача» Буковинського державного медичного університету є оволодіння основами педагогіки та психології вищої школи, плануванням, навчально-методичним забезпеченням та організацією навчально-виховного процесу в системі вищої медичної освіти в Україні.

Керівник проекту, проректор з науково-педагогічної роботи Ніна Зорій зазначила, що нове покоління молодих викладачів гідно продовжує славні традиції кращих педагогів-науковців БДМУ. 
Слухачами від кафедри догляду за хворими та ВМО були:
Лобанова Тетяна Олександрівна
Осипчук Діана Корнеліївна
Антонюк Леся Олександрівна
Смандич Віталій Степанович
Дудка Іван Іванович

Спіробітники БДМУ провели акцію для чернівчан

опубліковано 15 черв. 2015 р., 05:13 Віталій Смандич

8 червня у парку «Жовтневий» відбулася акція «Життя та здоров'я – найбільші людські цінності», приурочена до Дня медичного працівника.

У спеціально обладнаних наметах жителі міста мали змогу безкоштовно отримати висококваліфіковану консультацію лікарів-співробітників Буковинського державного медичного університету. Проводили огляд та надавали рекомендації чернівчанам: лікар загальної практики, кардіолог, педіатр, гастроентеролог, дерматовенеролог, нефролог, імунолог, алерголог, ревматолог, офтальмолог, ендокринолог.

«Професія лікаря – це покликання, адже немає для людини ціннішого скарбу, ніж життя і здоров’я. Тому місія лікаря – зберегти та зміцнити здоров'я людей. Напередодні Дня медичного працівника медики-науковці університету вкотре демонструють відданість своїй справі. Дана акція має на меті привернути увагу жителів міста до власного здоров'я та формування культури здорового пособу життя. Фахівці БДМУ допомагають чернівчанам визначити стан їхнього здоров’я та розповідають про профілактику захворювань», - зауважує помічник ректора з іміджевої політики БДМУ Алла Борисюк.

Під час акції учасники найчастіше зверталися до дерматовенеролога та вимірювали артеріальний тиск.

Акція «Здоров’я та життя – найцінніші людські цінності» проводиться вдруге. Як зазначають організатори, цього року значно зросла зацікавленість населення у подібних акціях. Загалом співробітники університету проконсультували понад 100 осіб.

Навчали наданню першої допомоги в умовах бойових дій

опубліковано 15 черв. 2015 р., 05:07 Віталій Смандич

Напередодні Дня прикордонника на базі прикордонної комендатури «Садгора» викладачі та студенти БДМУ

провели навчання та тренінги з надання першої долікарської допомоги в умовах бойових дій.

Солдати були поділені на три навчальні групи для максимального опанування практичних навичок, необхідних у надзвичайних ситуаціях.

Доцент Ковальчук П.Є. ознайомив військових з основними клінічними проявами закритих, відкритих та вогнепальних пошкоджень. Розказав алгоритми та принципи надання першої медичної допомоги при даних пораненнях. Ознайомив з табельним оснащенням для медичної допомоги на полі бою.

Доцент Хомко О.Й. провів практичні заняття з десмургії, транспортної іммобілізації, зупинки кровотеч та правил накладання джгута, а з доцентом Кокалко М.М. солдати освоювали навички серцево-легеневої реанімації. У проведенні практичних тренінгів викладачам допомагали студенти-гуртківці медичного факультету №1 Хомко Б., Рибарчук А., Яким’юк А., Тимочко Ю.

Відбулися вибори голови Студентської Ради

опубліковано 15 черв. 2015 р., 05:04 Віталій Смандич

3 червня у Палаці «Академічний» відбулася звітно-виборна конференція студентського самоврядування БДМУ.

Делегати факультетів мали змогу ознайомитися з напрямками діяльності та результатами роботи комісій Студентської Ради. Голова Студентської Ради Рибарчук Анна виступила зі звітною доповіддю, у якій представила результати роботи кожної комісії та окреслила напрямки діяльності студентського самоврядування на наступний рік. Співдоповідачами виступили Хомко Богдан, Романюк Інна, Парастивюк Євгенія та Тимофічук Михайло. Обговорювали актуальні питання у структурі студентського самоврядування: академічну мобільність, впровадження ІТ-технологій задля покращення зв’язку студент-університет, волонтерські програми, зміни до положення про студентське самоврядування в університеті.

Захід відвідав ректор Тарас Бойчук, який у своїй промові підкреслив значущість діяльності органів студентського самоврядування у питанні підвищення якості навчання.

На відкритті конференції були присутні також проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Геруш, проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій, декани факультетів, головні куратори.

Конференція відбулася з дотриманням усіх процедур.

Бігунець Вікторію (медичний факультет №1), Кміть Наталю (медичний факультет №1), Рибарчук Анну (медичний факультет №1), Тимофійчука Михайла (медичний факультет №2), Федірчика Максима (стоматологічний факультет) відзначено за активну діяльність у студентському самоврядуванні університету.

У межах конференції відбулися вибори голови Студентської Ради. У виборчих перегонах взяли участь студент IV курсу медичного факультету №1 Романчук Віктор та студентка III курсу медичного факультету №2 Бойко Ольга. Шляхом прямого таємного голосування перемогу здобув Романчук Віктор.

Вітаємо нового голову Студради та бажаємо плідної праці й успіхів у розвитку студентського самоврядування університету!

Результатом конференції стало затвердження проекту постанови, що регламентуватиме діяльність органів студентського самоврядування Буковинського медичного університету на наступний навчальний рік.

У БДМУ підбили підсумки акцій до Дня довкілля 2015

опубліковано 15 черв. 2015 р., 05:00 Віталій Смандич

Щороку світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища, що є одним з основних способів привернення уваги світової громадськості до проблем навколишнього середовища.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня навколишнього середовища за активну громадську діяльність співробітників та студентів медичного університету було нагороджено подяками від голови Першотравневої в м. Чернівці ради Тараса Васильовича Бабуха.
Серед нагороджених: професор, завідувач кафедри психології та соціології Борисюк Алла, викладач кафедри догляду за хворими та ВМО Смандич Віталій та студенти медичного факультету №1 Романчук Віктор, Комарніцький Віктор, медичного факультету №2 Бучмей Михайло, Продан Михайло, медичного факультету №4 Бізіля Іван.
Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по-різному, у тому числі вуличними мітингами, велопробігами, «зеленими» концертами, конкурсами творів і плакатів, посадкою дерев, кампаніями по утилізації відходів і прибиранню території тощо.
Цього року співробітники університету та студентство провели велику кількість екологічних акцій, серед яких наймасштабніша – «БДМУ за чисте довкілля!» у рамках проведення Всеукраїнської екологічної акції «Зроби Україну чистою», яка проводилась 25 квітня. З ініціативи університету було організовано прибирання берега р. Прут (від автомобільного моста, що на мікрорайоні „Гравітон” до автомобільного моста, що по вул. Московської Олімпіади). 
Організаторам та студентам, які брали участь в акції оголошено подяку ректора Буковинського державного медичного університету Бойчука Тараса. Загальна кількість нагороджених - 123 особи.

Хтось прибере сміття в своєму дворі, хтось проведе масштабні заходи по прибиранню, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Відбулася зустріч ректора з представниками Ради молодих вчених

опубліковано 15 черв. 2015 р., 04:59 Віталій Смандич

4 червня відбулася зустріч ректора Буковинського державного медичного університету Тараса Бойчука з активом Ради молодих вчених університету.

Під час зустрічі обговорювалися питання: залучення та стимулювання припливу творчої молоді в науку; активізації застосування новітніх інформаційних технологій і програмного забезпечення у науковій діяльності, збільшення доступності наукових технологій, розвитку експериментальних досліджень; заохочення молодих вчених університету до участі у міжнародних наукових проектах; пошуку та розширення можливих міжнародних контактів, необхідних для наукової та науково-практичної роботи БДМУ.

Ректор висловив подяку голові Ради молодих вчених, науковому керівнику Студентського Наукового Товариства Олені Тюлєнєвій та членам Ради за високий рівень організації та проведення Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих учених BIMCO.


Рада молодих вчених Буковинського державного медичного університету (БДМУ) є об'єднанням молодих вчених, які є штатними працівниками Університету, створеним з метою всебічного сприяння науково-дослідній роботі, винахідницькій та творчій діяльності молодих науковців, забезпечення системного підходу в підготовці науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу БДМУ.

Викладачі БДМУ взяли участь у міжнародній конференції

опубліковано 15 черв. 2015 р., 04:57 Віталій Смандич

21-22 травня на базі ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І. Горбачевського" відбулася Всеукраїнська навчально-наукова конференція

з міжнародною участю «Реалізація Закону України «Про вищу освіту» у вищій медичній та фармацевтичній освіті України», присвячена пам’яті ректора, члена-кореспондента НАМН України, професора Леоніда Ковальчука. У конференції взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи БДМУ Геруш І. В., доцент кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії Бірюк І.Г., доцент кафедри медичної біології та генетики Шумко Н. М., доцент кафедри догляду за хворими та ВМО Гайдуков В.А. та викладач Осипчук Д.К.

У конференції взяли участь 7 представників МОЗ України, 33 перших проректорів з науково-педагогічної роботи та проректорів з міжнародних зв’язків, проректорів ФПО, 18 начальників навчально-методичних відділів та деканів, 4 іноземних гостей з Канади, Грузії, Польщі, понад 340 учасників з вищих навчальних закладів України.

Майже всі учасники конференції прибули до навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» у вишитих сорочках. Таким чином вони відзначили Всеукраїнський день вишиванки.

Різнобарв’я вишиванок додало конференції особливої атмосфери та святковості.

Розпочав роботу конференцію ректор Корда М.М. Заступник директора Департаменту кадрового менеджменту, освіти та науки МОЗ України Волосовець О.П. виступив з доповіддю «Сучасні завдання вищої медичної освіти та кадрового забезпечення реформування галузі».

На конференцію прибули представники Тбіліського державного медичного університету: проректор, профессор Какхабер Челідзе та директор Інституту післядипломної медичної освіти та безперервного професійного розвитку, професор Заза Бокхуа, які обговорили напрямки і перспективи подальшої співпраці між університетами. Чималу увагу приділили питанням розробки спільних наукових проектів у сфері експериментальної і практичної медицини, реалізації програми академічної мобільності студентів у рамках проекту «Міжнародні літні студентські школи» та програми академічної мобільності викладачів університетів-партнерів з метою читання лекцій з актуальних питань сучасної медичної науки. Як зазначили колеги з Грузії, сьогодні наші країни об’єднує не тільки спільне прагнення впровадити європейські цінності на своїй території та розвивати співпрацю, а й вистояти у протистоянні російській агресії. Вони також наголосили на важливості збереження традицій.

Під час конференції було заслухано і обговорено понад 200 доповідей і повідомлень.

У коледжі БДМУ відбулися збори батьків

опубліковано 15 черв. 2015 р., 04:53 Віталій Смандич

25-26 травня дирекцією коледжу БДМУ проведено збори батьків студентів 1-2 курсів

спеціальностей «Сестринська справа» та «Фармація» (ОКР - молодший спеціаліст, на основі базової загальної середньої освіти) під головуванням заступника директора коледжу з виховної роботи к.мед.н., доцента Оксани Анатоліївни Петринич.

З вітальним словом до присутніх батьків звернулася проректор з науково-педагогічної роботи та виховання БДМУ, к.філос.н., доцент Ніна Іванівна Зорій, яка підкреслила важливість постійної співпраці батьків та науково-педагогічного колективу, у т.ч. кураторів студентських груп, для виховання всебічно гармонійно розвиненої особистості майбутнього медичного працівника.

Психологи Медико-психологічного центру (МПЦ) БДМУ: в.о. зав. кафедри психології та соціології, д.психол.н., професор Алла Степанівна Борисюк та викладач кафедри психології та соціології Оксана Михайлівна Пендерецька розповіли батькам студентів про труднощі адаптації до навчання у студентів молодших курсів ВНЗ, дієві способи вирішення даної проблеми та відповіли на запитання батьків.

Про стан успішності та відвідування занять студентами коледжу БДМУ доповів заступник директора коледжу БДМУ з навчальної роботи, к.мед.н., доцент Ярослав Юрійович Войтів. Під час жвавої дискусії Ярославом Юрійовичем було надано відповіді на всі запитання батьків щодо навчального процесу та занотовано їх пропозиції.

З неабиякою цікавістю батьки студентів вислухали звіти кураторів про проведену роботу у кураторській групі у 2014/2015 н.р.: Валерії Іванівни Андрієць  (кафедра суспільних наук та українознавства), Оксани Іллівни Сметанюк  (кафедра фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії), Наталії Павлівни Орлецької (кафедра психології та соціології), к.мед.н. Наталії Олексіївни Сливки (кафедра догляду за хворими та ВМО), Тетяни Мирославівни Никифорук (кафедра суспільних наук та українознавства), Юлії Михайлівни Боштан (кафедра медичної та фармацевтичної хімії), Олесі Юріївни Ткачук (кафедра фармації), Тетяни Миколаївни Унгурян (кафедра фармакології). Крім того, кожен з присутніх батьків отримав від куратора вичерпну індивідуальну інформацію щодо успішності їх дитини у весняному семестрі.

Відбулося закриття спартакіади БДМУ

опубліковано 15 черв. 2015 р., 04:50 Віталій Смандич

20 травня у Буковинському державному медичному університеті урочисто вітали кращих спортсменів за підсумками навчального року.

На свято до спортсменів завітали ректор університету професор Тарас Миколайович Бойчук, голова профспілкового комітету університету доцент Ковальчук Петро Євгенович, проректор з науково-педагогічної роботи та виховання доцент Зорій Ніна Іванівна, декан медичного факультету №1 Москалюк Василь Деонізійович та його заступник Буряк Олександр Григорович, декан медичного факультету №2 доцент Глубоченко Володимир Григорович, декан медичного факультету №4 професор Сорокман Таміла Василівна, директор коледжу БДМУ доцент Грачова Тамара Іванівна, головний куратор медичного факультету №1 Оліник Оксана Юріївна та медичного факультету №2 Телекі Яна Михайлівна, заступник директора коледжу БДМУ з виховної роботи Петринич Оксана Анатоліївна.

Тарас Миколайович привітав спортсменів з успішним завершенням спортивного року, відзначив, що цього року студенти достойно представили наш університет на змаганнях різного рівня. За результатами виступів на чемпіонатах України ми маємо 5 чинних чемпіонів (карате, спортивне орієнтування, боулінг), двох срібних (пауерліфтинг, стрільба з луку) та бронзового (стрільба з луку) призерів.

На змаганнях міжнародного рівня наші здобутки також високі: 12 представників університету здобули золоті нагороди на міжнародних турнірах (Чемпіонат світу та чемпіонат Європи з карате, Ліга Чемпіонів з міні-футболу серед жінок, Міжнародний волейбольний турнір, айкідо). 9 студентів університету стали срібними (футбол, айкідо) та 4 бронзовими (карате, айкідо) призерами міжнародних змагань.

Двоє студентів університету виконали норматив майстра спорту України з пауерліфтингу.

Також на святі були нагороджені переможці та призери обласних змагань. Цього року 147 студентів стали призерами Універсіади області.

Надзвичайно зворушливою була церемонія вітання випускників-спортсменів. До них зі словами вдячності звернулися їх тренери.

Свято закінчилося, але ще не закінчила сезон наша футбольна команда БДМУ. Готуються до участі у напівмарафоні легкоатлети. Тож бажаємо їм перемог. І сподіваємося, що наступний рік стане для всіх наших спортсменів успішнішим.


1-10 of 83